Yazım Kuralları

Soğutma Dünyası Dergisi Yazım Kuralları

Yazı İçeriği

Soğutma Dünyası Dergisinde sadece “İklimlendirme, Soğutma-Isı Pompası ve Yalıtım” konularını içeren makale, çeviri, haber, duyuru ve reklam yazıları yer alır. Hakem denetiminden geçirilmek istenen yazılar için “Hakem denetiminden geçirilmek üzere ekli makale gönderilmektedir.” olarak talepte bulunulmalıdır.

Sayfa Düzeni

Soğutma Dünyası Dergisi’ne gönderilecek tüm yazılar MS Office Word Belgesi olarak A4 boyutunda elektronik ortamda hazırlanacaktır.

Sayfanın üst ve sol tarafında 30 mm, sağ ve alt tarafında 30 mm boşluk bırakılarak yazı, şekil ve tablolar yerleştirilmelidir. Yazı metni sağdan ve soldan hizalı, tek satır aralıklı olarak yazılmalıdır. Paragraflarda boşluk bırakılmamalı, paragraflar arasında birer satır boşluk bırakılmalıdır. Paragraflar iki yana yaslanmış olarak ayarlanmalıdır.

Yazıda numaralama kullanılacaksa yazının tamamında aynı numaralama sistemi kullanılmalı ve bütünlük sağlanmalıdır.

Yazı Karakterleri

Yazı başlıkları, alt başlıklar veya bölümlemeler 12 punto /arial yazı fontu ile ve bold olarak yazılacaktır. Yazı başlıkları alt başlıklar ve bölümlemelerde büyük harf kullanılacaktır. Küçük harf kullanılması halinde kelimeler büyük harf ile başlamalıdır.

Yazı metni 10 punto arial yazı fontu ile yazılmalıdır. Resim –tablo –grafik veya şekil alt yazıları 9 punto ve italik veya Arial yazı fontu ile yazılmalıdır.

Yazı bölümlemeleri uygun olması halinde (örn. makale ve bilimsel yazılarda) aşağıdaki bölümlere yer verilmelidir.

Welcome Back!

Aşağıdaki alandan giriş yapın

Yeni Hesap Oluştur!

Formu doldurun

Retrieve your password

Şifre Sıfırlamak için Email veya Kullanıcı adınızı girin!

Add New Playlist